29/03/2024 11:32

Kup BiH: Željezničar, Sarajevo i Sloboda prošli u četvrtfinale, Radnički izbacio Travnik

U okviru osmine finala Kupa BiH su odigrani uzvratni susreti, a putnici u četvrtfinale su Borac, Radnički, Željezničar, Mladost Doboj-Kakanj, Radnik Bijeljina, Sarajevo i Sloboda.

Bratstvo Gračanica – Borac Banja Luka* 0:2

Nakon pobjede na domaćem terenu u prvom susretu rezultatom 1:0, banjalučki Borac je i u revanšu slavio protiv Bratstva iz Gračanice. Bilo je 2:0, a golove su postigli Runić u 28. i Jandrić u 88. minuti utakmice.

Radnički Lukavac* – Travnik 0:0

Radnički iz Lukavca je u osmini finala napravio iznenađenje te je eliminisao favorizirani Travnik. Radnički je iz prvog susreta imao prednost od 1:0, a u revanšu je bilo 0:0. Ekipa iz Lukavca je napravila iznenađenje i prošla u četvrtfinale.

GOŠK Gabela – Željezničar* 0:1

Poslije pobjede od 2:0 na Grbavici, Željenzičar je 1:0 savladao GOŠK u Gabeli i tako ovjerio plasman u četvrtfinale. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Kosorić u 12. minuti.

Mladost Doboj-Kakanj* – Sloboda Novi Grad 7:0

Sloboda iz Novog Grada je u prvom susretu na svom terenu iznenadila Mladost i pobijedio 2:1, a onda je u revanšu doživio katastrofu. Ekipa iz Doboja kod Kaknja je pobijedila sa uvjerljivih 7:0, Husić je postigao četiri gola, a po jedan pogodak su upisali Delić, Kulović i Gačan. Gosti su od 50. minute igrali bez isključenog Sgonjamina.

Radnik Bijeljina* – Rudar Kakanj 7:1

Radnik je u dvomeču s ekipom Rudara iz Kaknja opravdao ulogu favorita. Nakon pobjede u prvom susretu rezultatom 3:1, Radnik je na domaćem terenu nanio težak poraz Rudaru rezultatom 7:1 i zasluženo prošao u četvrtfinale Kupa BiH.

Sarajevo* – Slavija 3:1

Sarajevo je i s izmijenjenim sastavom uspjelo savladati Slaviju na Koševu 3:1. U prvoj utakmici je Bordo ekipa slavila rezultatom 4:1, pa sa ukupnih 7:2 ide u četvrtfinale. Vejnović je doveo Slaviju u vodstvo u 21. minuti, a za preokret i pobjedu Sarajeva pobrinuli su se Osmanković u 43. minuti, Herić u 62. i Veladžić u 87. minuti.

Sloboda* – Čelik 2:1

Nakon što je prva utakmica u Zenici završena rezultatom 1:1, Sloboda je u revanšu na Tušnju pobijedila 2:1 i plasirala se u četvrtfinale. Golove za Slobodu su postigli Zeba u 10. i Krpić u 90. minuti, a jedini gol za goste djelo je Popovića iz 30. minute.