Vrijedan bod: Sloboda neporažena napustila Grbavicu!

U okviru 5. kola BH Telekom Premijer lige BiH Sloboda je večeras na Grbavici sa Željezničarom odigrala 2:2.

Domaći su tokom utakmice imali više od igre i više napadali, dok je Sloboda svoje šanse za gol tražila u kontranapdima i prekidima, a iz dva su uspjeli doći i do dva gola.

Željezničar je poveo golom Jadranka Bogičevića u 18. minuti, a Slobooda izjednačila majstorijom iz slobodnog udarca Samira Bekrića u 30. minuti.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena domaći su golom iz slobodnog udarca Damira Sadikovića došli do ponovnog vodstva.

Sloboda je u drugom poluvremenu krenula hrabrije, a na putu do izjednačujućeg gola zaustavljale su je ofsajd pozicije, od kojih neke i više nego upitne.

Ipak hrabra igra “Crveno-crnih” se isplatila u 80. minuti kada je rezervista Armin Hodžić, u prvom dodiru sa loptom nakon ubačaja iz kornera zatresao mrežu Željezničara.

Domaći su do kraja bacili sve karte u napad, imali nekoliko šansi za izjednačenje, ali je na kraju ostalo 2:2.

Slobodi je ovo treći remi i šesti bod u pet utakmica i prvi na gostujućem terenu u ovoj sezoni.