Plemiće dijeli još samo 90 minuta od ostvarenja najvećeg klupskog uspjeha u historiji, odnosno plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige.

Izabranici Sergeja Jakirovića su od prve minute diktirali tempo igre, te pokazali ko je glavni na terenu.

Plemići su prvi put ozbiljno zaprijetili u 18. minuti. Bilbija je sjajno uposlio Kamenara, koji je izašao sam na golmana Slovana ali je izostala realizacija zahvaljujući sjajnoj odbrani.

Četiri minuta kasnije Jukić šutira sa preko 20 metara, ali golman Chovan je ponovo bio na visini zadatka.

Plemići su uputili još nekoliko šuteva prema golu gostiju ali izostala je realizacija.

Fudbaleri Slovana su prvu veću šansu imali u 33. minuti preko Greena ali se Čondrić istakao sjajnom intervencijom.

Savić je u 40. minuti je uputio dobar šut ali je lopta završila pored lijeve stative Slovana. U narednom napadu Kamenar upućuje udarac ali lopta odlazi daleko preko gola.

Isti igrač četiri minute kasnije svojim petim šutem šalje loptu ponovo preko gola gostiju.

Zrinjski je u drugom poluvremenu nastavio tamo gdje je završio u prvom.

U 57. minuti Jukić je bio sam na 12-13 metara, šutirao, Chovan obranio, lopta je stigla do Bilbije te se od njega odbija i odlazi pored gola.

Tičinović je u 63. minuti pogodio prečku, a Jukić minut kasnije ponovo šutirao loptu preko gola.

Zrinjski je od 68. minute imao igrača više nakon što je Barseghyan dobio drugi žuti karton.

Bilbija je u 80. minuti šutirao glavom ali je lopta otišla preko gola.

Sjajna igra Plemića se isplatila u 89. minuti kada je Ćuže centrirao a Bilbija sjajno pogodio za vodstvo i trijumf Plemića.

Revanš je na programu u Bratislavi narednog četvrtka.

Zrinjski – Slovan 1:0

HŠK Zrinjski: Čondrić, Ćorluka, Magdić, Savić, Barišić, Tičinović, Ćuže, Ilinković, Kamenar, Jukić, Bilbija.

Slovan: Chavan, Medvedev, Pauschek, De Marco, Kashia, Barseghyan, Chekvetadze, Konkava, Agbo, Šaponjić, Green.