Bordo timu je ovo bila prva utakmica u Zenici, gdje će narednih sedmica biti domaćin, jer je u ponedjeljak počela rekonstrukcija terena na stadionu Koševo. No, izabranici Feđe Dudića neće po dobrom pamtiti večerašnji meč u kojem su ih Tuzlaci deklasirali.

Prvu opasnost na utakmici bilježimo pred golom Tuzlaka u 7. minuti. Poigravao se Čeliković, ali je Fejzić spasio goste i intervenisao ispred Suljića.

Dvije minute kasnije gosti su poveli. Nakon drugog kornera odbrana Sarajeva je zaspala, a Mehidić je pogodio za 0:1.

Već u narednom napadu domaći su mogli do izjednačenja. Prijeti je Džafić, ali Fejzić spašava svoj tim. Na drugoj strani Musa je intervenisao i ispred Coulibalyja loptu izbacio u polje.

Gosti su veliku priliku imali u 35. minuti. Coulibaly je izašao jedan na jedan sa Dizdarevićem, ali je šutirao pored gola. Ipak, do odlaska na odmor Tuzlaci stižu do drugog gola. Tomašević je srušio Coulibalyja, a sudija Musa pokazao je na bijelu tačku! Siguran realizator jedanaesterca bio je Mišić.

Feđa Dudić na otvaranju drugog dijela napravio je četiri izmjene. U svlačionici su ostali Varešanović, Džafić, Suljić i Mulahusejnović, a na teren su ušli Ikić, Čataković, Ahmetović i Kobiljar. No, to kao da je zbunilo njegove izabranike koji su napravili kardinalnu grešku, a Coulibaly je u 15. sekundi drugog dijala pogodio za 0:3.

Nedugo potom mogli su gosti i do četvrtog gola, sijevnula je kontra, ali je Mišić oklijevao i odbrana Sarajeva je otklonila opasnost. Na drugoj strani Čataković je iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Nastavili su gosti sa napadima, a Musa je u 63. minuti otklonio opasnost ispred Kuzmanovića. Potom je Mešinović šutirao iskosa sa desne strane, ali je Dizdarević odbranio njegov udarac.

U 83. minuti ponovo se pokrenuo semafor, abilo je 0:4, kada je autogol postigao Đokanović. Za 0:5 pogodio je Smajlagić u 90. minuti, a u sudijskoj nadoknadi Čataković smanjuje na 1:5.