Švedska policija danas je saopštila da je požar, koji je u decembru izbio u džamiji u gradu Eskilstuni, bio slučajan i da je odbačena mogućnost da je namjerno podmetnut.
“Rezultati istrage omogućavaju nam da odbacimo mogućnost namjernog napada na džamiju. Izvještaji da je jedna ili više osoba mogla da ubaci predmet u džamiju i potom pobjegne, u potpunosti su netačni”, rekao je portparol policije Fredrik Valen.
Policija nije utvrdila tačan uzrok požara. Pet osoba odvezeno u bolnicu nakon požara. Početkom marta, lokalni mediji javili su da je požar u džamiji u gradu Eskilstuni zapadno od Stokholma izazvala friteza.
Policija je ranije saopštila da postoji sumnja da su piromani odgovorni za dva kasnija požara u džamijama u gradovima Esloev i Upsala, sjeverno od Stokholma, a koji su se dogodili u istoj sedmici kad i u Eskilstuniju.
bhreporter/SRNA