Otvorenje zimske turističke sezone 2014/2015. Kantona Sarajevo bit će upriličeno 21. decembra na Bjelašnici. Organizatori otvaranja su Ministarstvo privrede Kantona Sarajevo, Turistička zajednica Kantona Sarajevo, Kantonalno javno preduzeće ZOI’84 i Hotel “Maršal”.
Paniran je i prigodan kulturno-zabavni program. U okviru programa bit će održana i promotivno – prodajna izložba rukotvorina i mali sajam eko – proizvoda s ovog područja. Nakon završetka programa, bit će podijeljeno i 2.000 besplatnih porcija graha i čajeva prisutnim građanima. Iako su iz preduzeća ZOI’84 najavili besplatno skijanje na ovaj dan, to nažalost neće biti moguće, jer na našim olimpijskim planinama nema dovoljno snijega. Također, građani koji u nedjelju budu željeli doći na otvorenje zimske sezone imat će osiguran prijevoz do Bjelašnice. Autobusi će polaziti u 09 sati s polazne stanice u ulici Franje Račkog kod Zemaljskog muzeja, a povratak je planiran u 16 sati sa Bjelašnice. Cijena povratne karte za odrasle je 7,40 KM, a za djecu 5,30 KM, saopćeno je iz Press služba KS-a.
bhreporter/Fena

