Slavlje igrača Sanderlenda. Platforma X
Slavlje igrača Sanderlenda. Platforma X

Ahmedhodžić i Šefild Junajted ostali bez snova o Premiershipu, Sanderlend napravio čudo u finišu

Fudbaleri Sanderlenda izborili su povratak u Premier ligu prvi put nakon 2017. godine, i to nakon dramatične pobjede od 2:1 nad Šefild Junajtedom u finalu kvalifikacija na čuvenom Vembliju.

Ekipa iz Šefilda izgleda je imala sve pod kontrolom, pogotovo nakon što je Kembel u prvom poluvremenu donio prednost od 1:0, koju su držali sve do 76. minute. Za tim iz Šefilda nastupa i bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić.

Iako je Sanderlend u drugom poluvremenu pojačao pritisak, bolje prilike imao je Šefild Junajted iz kontri, te su mogli udvostručiti prednost i praktično riješiti pitanje pobjednika.

Međutim, preokret je počeo u 76. minuti kada je Majenda izjednačio na 1:1 nakon sjajne asistencije Robertsa.

 

Sanderlend je onda u samom finišu utakmice – u 95. minuti – stigao do potpunog preokreta. Votson je s distance precizno pogodio za 2:1 i veliko slavlje navijača “crnih mačaka”.

Do finala, Šefild Junajted je u polufinalu kvalifikacija deklasirao Bristol Siti s ukupnih 6:0, dok je Sanderlend bio bolji od Koventrija s ukupnim rezultatom 3:2.

Podsjetimo, direktan plasman u Premier ligu ove sezone izborili su Lids i Barnli, dok su elitni rang napustili Lester, Ipsvič i Sautempton.