Haos u Tuzli. Facebook / Balkanski navijači
Haos u Tuzli. Facebook / Balkanski navijači

Iz UKC-a Tuzla nakon sukoba navijača: Javilo nam se 18 osoba, jedan pacijent je zadržan s povredama glave, kičme, grudnog koša, ruke i kontuzijama

U sukobu navijačkih grupa Delije i Torcida u blizini Međunarodnog aerodroma Tuzla povrijeđene su 23 osobe, a među njima i jedan policajac.

Portparolka Uprave policije MUP-a TK Adnana Sprečić je potvrdila da su 93 osobe privedene nakon ovog događaja.

Ersija Aščerić-Mujedinović, portparolka Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla, rekla je da se njima nakon ovog događaja zbog povreda javilo 18 osoba.

– Jedna osoba je zadržana na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju. Pacijent je hospitaliziran u Jedinici intenzivne terapije zbog povreda glave, kičme, grudnog koša, ruke i kontuzija tijela. Ostali pacijenti su dijagnostički obrađeni i zbrinuti na Klinici za bolesti uha, grla i nosa i hirurgiju glave i vrata, Klinici za ortopediju i traumatologiju i Klinici za neurohirurgiju i nakon ukazane pomoći otpušteni na kućno liječenje – kazala je Aščerić-Mujedinović.