Elektroprivreda BiH je zvanično potvrdila da je uspjela vratiti svoju imovinu koja je bila nezakonito uknjižena na Elektroprivredu HZHB. Riječ je o Hidroelektranama na rijeci Neretvi.
– JP Elektroprivreda BiH uvidom u katastar Federalne uprave za geodetske i imovisnko pravne poslove konstatuje da je svih 5 KO koje su prethodnim aktivnostima Uprave Grada Mostar upisne u vlasništvo JP Elektroprivreda HZHB, vraćeno na posjednika Hidroelektrane na Neretvi.
Izmjene u katastru rezultat su aktivnosti koje je JP Elektroprivreda BiH urgentno pokrenula nakon saznanja o izvršenju promjena vlasništva nad posjedima u korist JP Elektroprivreda HZHB. JP Elektroprivreda BiH izražava vjerovanje da će se pravne procedure koje su u toku, voditi u skladu s propisima, te da će dostavom Rješenja blagovremeno biti obaviještena o vraćanju posjednika – naveli su iz Elektroprivrede BiH.

