Bez golova na Koševu: BiH remizirala sa Sjevernom Makedonijom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Sjevernom Makedonijom rezultatom 0:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu.

Bio je to susret u kojem je selektor Sergej Barbarez želio provjeriti formu reprezentativaca pred predstojeće izazove, ali publika na Koševu nije mogla biti pretjerano zadovoljna prikazanim, posebno u drugom poluvremenu koje je proteklo bez većih uzbuđenja.

Alajbegović odmah zaprijetio, Baždar pogodio stativu

Zmajevi su bolje otvorili utakmicu. Već u četvrtoj minuti Alajbegović je sjajnim driblingom izbacio čuvara, a njegov udarac nakon bloka završio je na prečki.

Nekoliko minuta kasnije Bajraktarević je nakon asistencije Dedića pokušao ugroziti gostujući gol, ali je njegov šut završio u bloku.

Najveću priliku u prvom dijelu BiH je imala pred sam odlazak na odmor. Bajraktarević je uputio odličan centaršut, a Baždar glavom pogodio stativu. Lopta nije htjela u mrežu, pa se na pauzu otišlo bez pogodaka.

S druge strane, gosti su najviše prijetili preko Miovskog, koji je iskoristio jednu grešku Zlomislića, ali se bh. golman iskupio dobrom intervencijom. Veliku priliku za Makedonce spriječio je i Radeljić koji je u 32. minuti praktično sa gol-linije izbacio loptu nakon nesporazuma u našoj odbrani.

Povreda pokvarila planove

Poluvrijeme je donijelo veliki broj izmjena na obje strane, ali i jednu veoma lošu vijest za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Golman Osman Hadžikić, koji je trebao dobiti priliku za debi u dresu Zmajeva, povrijedio se tokom zagrijavanja između dva poluvremena. Nakon što mu je proklizala noga prilikom jedne intervencije, zadobio je povredu zadnje lože i teren je napustio uz pomoć medicinskog osoblja.

Drugo poluvrijeme za zaborav

Nastavak utakmice nije donio mnogo uzbuđenja. Gosti su imali nešto veći posjed lopte u pojedinim periodima, ali bez ozbiljnijih prilika.

Najbolju šansu za BiH u drugom dijelu propustio je Demirović u 69. minuti kada je pobjegao svom čuvaru i šutirao iskosa, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušao je i Memić nakon dobrog prodora po desnoj strani, no njegov udarac također nije pronašao put do mreže.

Iako rezultat nije bio u prvom planu, ostaje utisak da je reprezentacija Bosne i Hercegovine pružila skromnu partiju i da će Barbarez imati dosta materijala za analizu uoči narednih izazova.