18/05/2024 12:06

La Liga: Barcelona kiksala i izgubila drugu poziciju, Real prvak Španije

Fudbaleri Đirone došli su nakon preokreta do velike pobjede nad Barcelonom i tako zauzeli drugo mjesto na tabeli.

Ova pobjeda ujedno znači da je Real i matematički osigurao titulu u La Ligi.

Dosta uzbuđenja

Meč je ponudio dosta uzbuđenja, a konačan rezultat bio je 4:2.

Igrala se treća minuta kada Kristensen sjajno prima loptu i šutira sa ivice šesnaesterca i pogođa za vodstvo Barcelone. Odmah sa centra Đirona kreće u napad i stiže do poravnanja preko Artema Dovbika.

Na isteku prvog poluvremena sudija Alehandro Hernandez dosuđuje penal za Barcelonu, a sa bijele tačke pogađa Robert Levandovski. S rezultatom 1:2 se otišlo na pauzu.

Barcelona je bolje otvorila drugo poluvrijeme, ali u 65 minuti stiže šok. Dovbik je asistirao za Portu, a ovaj pogađa za izjednačenje. Tri minute kasnije Đirona dolazi do potpunog preokreta preko Migela Gutereša.

Četiri kola do kraja

Rezervista Portu u 75. minuti rješava pitanje pobjednika. Šutirao je s ruba šesnaesterca i pogodio donji lijevi ugao golmana Ter Štegena.

Real Madrid nakon ovog meča ima 87 bodova, Đirona 74, a Barcelona 73. Do kraja sezone su ostala još četiri meča.