Broj žrtava samoubilačkog napada na šiitski kontrolni punkt u Sani povećan je na 42, uključujući nekoliko djece, saopštili su medicinski izvori u Jemenu.
Očekuje se da će broj poginulih biti veći jer su neke od povrijeđenih osoba u teškom stanju. Ranjenici su prebačeni u četiri bolnice glavnog grada Jemena.
Eksplozija se dogodila na centralnom gradskom trgu Tahrir, a meta su bili šiiti iz grupe Huti.
Napad ima karakteristike djelovanja Al Qaide, čije jemensko krilo SAD smatraju za najopasniji ogranak ove terorističke organizacije.
Al Qaida u Jemenu je prošle sedmice upozorila da će napasti Hutije i pozvala sunite u ovoj zemlji da se udruže u borbi protiv šiitskih pobunjenika.
Bhreporter/Srna

