17/02/2025 4:54
Search
Close this search box.

Čović: Sporazum je potpisan!

Lider HDZ-a Dragan Čović potvrdio je za „Dnevni avaz” da su on, u ime HDZ-a BiH, te Bakir Izetbegović i Željko Komšić, u ime SDA i DF-a, prije nekoliko minuta u njegovom uredu potpisali sporazum o formiranju vlasti u FBiH.

On je odbacio sve špekulacije koje su se pojavile o medijima o navodnom nezadovoljstvu bilo kojeg od predstavnika stranaka. – Mi smo se međusobno vezali o programu koji želimo zajedno realizirati kroz onih deset tačaka, kako smo jučer dogovorili. Na razinama županija, entiteta i države želimo da ubrzano pokušamo formirati vlast. Meni je cilj da s te strane praktično pokažem da se može do kraja godine imati vlast. I ja ću to uraditi u ovih pet županija. Do kraja idućeg tjedna imat ćemo i mandatare i rukovodstvo skupština i Dom naroda. Šta će oni uraditi – ja ću sačekati njih – rekao je Čović, govoreći o formiranju vlasti u ostalih pet kantona s bošnjačkom većinom. On očekuje da će i ostale stranke zvanično objaviti da su potpisali sporazum.

bhreporter/Dnevni avaz

Pretplatite se na BH-Reporter

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Dobrodošli na BHReporter

Izgleda da upotrebljavate program za blokiranje oglasa. Sadržaj našeg portala za sve čitatelje je u potpunosti besplatan. Stoga, jedini izvor prihoda našeg portala su oglasi koji omogućava kontinuiran i neometan rad redakcije te osiguravaju nezavisno i nepristrasno novinarstvo.