Drama na Brčanskoj Malti u Tuzli: Policajci spasili ženu u pokušaju samoubistva

Brzom i prisebnom reakcijom policajaca iz Policijske stanice Centar spriječena je tragedija na Brčanskoj Malti u Tuzli, saznaje “BH Reporter”. 

Prema informacijama u jutarnjim satima prijavljeno je da se žena nalazi u stanju psihičke krize i da postoji sumnja da želi oduzeti sebi život. Policijska patrola odmah je upućena na lice mjesta.

Zahvaljujući brzoj intervenciji i profesionalnom pristupu službenika policije, žena je spriječena u svojoj namjeri i sigurno zbrinuta.

Nakon što su je udaljili sa opasnog mjesta, prevezena je u zdravstvenu ustanovu gdje joj je pružena stručna pomoć.

Ovom prilikom još jednom je potvrđena važnost brze reakcije i osposobljenosti pripadnika MUP-a TK, koji svakodnevno rade na zaštiti života i sigurnosti građana.

Iz policije apeliraju na građane da, ukoliko primijete znakove psihičke krize kod sebi bliskih osoba, odmah potraže pomoć nadležnih službi.