Dubai je novi član ABA lige!

Košarkaši Dubaija od sljedeće sezone će i zvanično igrati ABA ligu, piše “Telegraf“.

Devet klubova bilo je za odluku, predstavnici Partizana nisu glasali, dok predstavnici Budućnosti nisu bili prisutni na Skupštini ABA lige, koja je održana u utorak.

Odluka predstavnika je očekivana i nije velika novost, s obzirom na to da je od ranije bilo poznato da bi saradnja trebala biti potpisana na tri godine i da će ABA dobiti 4,5 miliona dolara.

Podsjećamo, Dubai je u međuvremenu dobio i “zeleno svjetlo”  za igranje u Eurokupu.