Marinko Rokvić sa sinovima. Screenshot
Marinko Rokvić sa sinovima. Screenshot

Kad je Halid zapjevao preko telefona: Snimak s Marinkom Rokvićem koji para dušu (VIDEO)

Cijeli region tuguje zbog gubitka muzičke legende Halida Bešlića.

Jedan od najdirljivijih trenutaka domaće muzičke scene ostao je zabilježen na snimku koji danas, nakon svega, izgleda daleko stariji nego što zaista jeste. Bio je to posljednji javni nastup i oproštaj Marinka Rokvića od ovog svijeta, a u toj priči svoje mjesto imao je i Halid Bešlić.

Obojica Bosanci, karijere su započeli gotovo u isto vrijeme i ostali jarani do kraja. Na spornom snimku, Marko Rokvić zapjeva Halidovu “Romaniju”, a Nikoli Rokviću padne na pamet „luda“ ideja – da nazovu Halida da im se pridruži. Marinko diže telefon, Halid se javlja, otpjeva refren preko linije, a njegov glas – svima nama blizak, topao i prepoznatljiv – u trenu razgali dušu i još dublje rastuži.

Danas Halida više nema. Marinko je otišao ranije. Njih dvojica sada, valjda, sjede za istim stolom, na nekom mjestu koje mi ne poznajemo, i pjevaju “Romaniju” bez prekida. Bez telefona i bez signala. Bez razdvojenosti. Samo pjesma, bez kraja.

Počivali u miru obojica.

Jer čovjek ne nestaje dok traje njegova pjesma.

„Hvala ti, jarane moj.“