Koalicija “Prvi mart”: Ko je s Dodikom, nije s nama

Koalicija “Prvi mart” smatra “sramotnom činjenicu da su pojedini zastupnici koalicije “Domovina” podržali izmjene Zakona o javnom redu i miru entiteta Republika Srpska, posebno slobodno ponašanje Senada Bratića, koji je javno izjavio da u zakonu koji je cijela međunarodna zajednica osudila kao antidemokratski, ne vidi ništa sporno”.

– Prema našim informacijama treba naglasiti da Edin Ramić nije glasao za zakon, te da ovo nije rezultat službene politike, već samovolje pojedinaca koji se predstavljaju kao predstavnici povratničkih i probosanskih snaga, a svojim odnosom narušavaju ugled koalicije “Domovina” i uništavaju šansu za jedinstveno djelovanje i u godinama koje dolaze – rekao je Almir Salihović, koordinator “Prvog marta”.

– Ako se neko hvali nekim uspješnim amandmanima, evo da ih pitamo: Da li će ti napredni amandmani onemogućiti da DNS zabrani okupljanje u Prijedoru? Da li će nas zaštiti od nasrtaja policije na narednim protestima u Banjoj Luci? Da li će nam omogućiti mirna okupljanjima na mjestima stradanja u Višegradu ili Kravici? Neće, i to je sva istina – zaključio je Salihović.

bhreporter/FENA