Ultramaratonci iz Bihaća su jutros oko 10 sati krenuli putem Srebrenice.
Predsjednik Organizacionog odbora Ultramaratona Semir Šabić kazao je da ih ove godine trči njih 26.
– Ovo je 16. put da organiziramo ultramaraton. Staza je duga 495 kilometara. Ove godine je i pet djevojaka, a najmlađe imaju 12 i 16 godina. Mi podmlađujemo ekipu kako se ne bi prekinuo ovaj niz kada mi više ne budemo mogli da trčimo. Šaljemo poruku mira i slobode te da se nikome ne ponovo Srebrenica i genocid koji se dogodio. Svjedočimo da je narušena i sigurnosna situacija, mračna sile negiraju sve što je počinio bošnjački narod – rekao je Šabić.
Sanel Kurtagić je kazao da je ranije učestvovao u biciklističkim maratonima, a prošle i ove godine se odlučio na ultramarton.
Ističe da se emocije ne mogu savladati kada se stigne u Potočare i vide nišani.

