Dok traje neizvjesnost oko budućnosti Harisa Tabakovića, sve je više klubova zainteresovanih za reprezentativca Bosne i Hercegovine.
Napadač Zmajeva briljira u dresu Borussia Mönchengladbach, ali njegov status još nije riješen s obzirom na to da u ovom timu nastupa kao posuđen igrač iz TSG Hoffenheim.
Po završetku sezone očekuje se njegov povratak u Hoffenheim, nakon čega će biti donesena odluka o daljnjoj karijeri, hoće li ga Mönchengladbach zadržati ili će uslijediti novi transfer.
Interes za njegove usluge u međuvremenu ne jenjava. Francuski LOSC Lille već neko vrijeme prati njegov razvoj, a sada se u priču uključio i engleski Leeds United.
Kako prenosi Bild, Leeds traži rješenja u napadu u borbi za opstanak, a trener Daniel Fark (Farke) dobro poznaje kvalitete bh. napadača iz perioda rada u njemačkom fudbalu.
Uoči Svjetskog prvenstva u fudbalu očekuje se dodatni rast interesovanja za Tabakovića, koji bi mogao iskoristiti veliku scenu za naredni iskorak u karijeri.
Predstojeći mjeseci donijet će rasplet, ostanak u Bundesligi ili odlazak u neku od najjačih evropskih liga.

