Jedan od najvećih životnih užitaka svakog čoveka je hrana! Jeste li ikada sreli osobu koja je rekla da ne voli da jede? Da, nismo ni mislili.
Osim što nam hrana daje životnu energiju, ona je takođe izvor sreće. Kada se ‘davimo’ u omiljenoj klopi, kolaču ili čokoladi, osjećamo se najsrećnijim stvorenjima na svijetu, zar ne? Možda baš zato zahvaljujući hrani možete saznati nešto o čoveku.
Studija sprovedena na Univerzitetu Antverpena u Belgiji pokazala je da dijeljenje svog obroka s drugima (i ovdje mislimo na pravo dijeljenje, a ne na ono koje se događa na društvenim mrežama) ukazuje na dobru osobu.
Rezultati su pokazali da osobe koje su spremne da podijele svoju hranu takođe češće ustupaju slobodno mjesto starijima u javnom prevozu, spremno uskaču neznancima u pomoć, volontiraju i uopšteno naginju altruizmu.
Autor studije takođe je naglasio da ljudi mogu da imaju mnogo koristi ako odluče da podijele svoj obrok jer su prisiljeni da razmišljaju o pravičnosti. Iako sve to zvuči kao dečja igra, mnogi odrasli ljudi još nisu usvojili ovu lekciju.
Jeste li vi spremni da podijelite svoj obrok u trenutku kada ste najgladniji?
bhreporter/prva.rs

