28/04/2024 18:11

Sloboda protiv Jedinstva odnijela važnu pobjedu

Posljednju utakmicu 17. kola Prve lige FBiH odigrale su ekipe Jedinstva i Slobode iz Tuzle u Bihaću. Gosti su slavili rezultatom 2:1.

Gosti iz Tuzle su, s obzirom na stanje na tabeli, bili favoriti prije ovog meča, ali se naravno očekivala i velika borba domaćina.

Prva šansa viđena je u 6. minuti. Domaći su imali priliku, ali je Erić odbranio udarac igrača Jedinstva.

Velika prilika u 12. minuti za Slobodu. Slaba reakcija odbrane Jedinstva, ali Tuzlaci ne koriste ovaj dar.

Tri minuta kasnije velika šansa za Jedinstvo. Nakon velike borbe po desnoj strani, dobar udarac domaćeg fudbalera, ali lopta ide pored stative.

Domaći su mogli do vodstva već u 20. minuti. Erić je napravio grešku, ali igrači Jedinstva to nisu iskoristili.