Prema prijavi podnesenoj Policijskoj stanici Centar, napadači su pratili E.A. kada je iz apoteke krenuo kući. Ušli su za njim u zgradu, te u lift, zaustavili su ga na 4. spratu, te dok je jedan držao žrtvu, drugi mu je otuđio novčanik u kojem su se nalazili lični dokumenti, bankovna kartica, određena suma novca te drugi važni dokumenti.
Nakon što je prijavio događaj, vrlo brzo su došli službenici Policijske stanice Centar, istražitelji Odjeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Tuzla, kao i ekipa hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Tuzla. O incidentu je obaviješten i dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, koji je izdao potrebne instrukcije za daljnje postupanje.
Zahvaljujući intenzivnim operativno-taktičkim i istražnim radnjama, policijski istražitelji su istog dana u večernjim satima na području grada Tuzla locirali i identifikovali osumnjičene.
Radi se o osobama inicijala S.M. (1983) i A.K. (1988), obojica iz Tuzle. Kod osumnjičenih su pronađeni otuđeni predmeti, uključujući određeni iznos novca i bankovnu karticu, kao i drugi dokazi koji ih direktno povezuju s izvršenjem krivičnog djela. Na širem području mjesta događaja pronađeni su i dodatni predmeti otuđeni od oštećenog E.A.
Radi se, inače, o poznatom tuzlanskom novinaru Ekremu Avdiću, koji se već duže od mjesec dana nalazi na posebnom medicinskom tretmanu i koji je ovoga puta morao izaći iz stana radi nabavke nužnih lijekova. Razbojnici su ga pratili i uradili su to što su uradili.
Osumnjičeni su lišeni slobode zbog sumnje na počinjenje krivičnog djela razbojništva iz člana 289 Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine. Nakon kriminalističke obrade, uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu i prikupljene dokaze, osumnjičeni će biti predati postupajućem tužiocu Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona na daljnje procesuiranje.
Ovo je jedan u nizu slučajeva razbojništava koja su evidentirana u posljednje vrijeme zbog kojih je policija, nakon serije provala u stanove i napada na starije osobe vani, upozorila građane na poseban oprez. Zbog uznemirenosti građana policija provodi posebne istražne radnje, a ovoga puta brza prijava i intervencija urodile su plodom, te su dva pljačkaša uhapšena i pritvorena.

