U ZVORNIKU OBILJEŽEN 12. REBIU-L-EVVEL

Danas je u Zvorniku u Hadžimahmutovoj – Riječanskoj džamiji obilježen dvanaesti rebiu-l-evvel.
Tradicionalno na području Medžlisa Islamske zajednice Zvornik u ovom periodu održavaju se mevludi u svim džamijama. Bio je ovo prvi i centralni ovogodišnji mevlud. Džematlije iz svih naših džemata su saslušali tradicionalni mevlud u izvođenju imama Medžlisa.
Ašere je proučio Izudin ef. Memić, a prisutnim dobrodošlicu uputio glavni imam Medžlisa Haris ef. Mustajbašić. Nadahnut i zanimljiv vazu-nasihat održao je Bekir ef. Šabić, odgajatelj u Behrambegovoj medresi u Tuzli.