Nakon pomjeranja tla i velikog klizišta nakon kojeg je jedna osoba smrtno stradala, a tri osobe povrijeđene, jučer je počela i dodjela pomoći za nastradale.
Tako je Općina Kakanj izrazila interes za kupovinu stambenih objekata, odnosno kuća na području cijele općine Kakanj u svrhu socijalnog zbrinjavanja porodica koje su ostale bez domova uslijed klizišta u Barama.
Upravo zbog toga se pozivaju svi vlasnici da informacije o kućama koje prodaju sa cijenom i drugim podacima proslijede u Općinu Kakanj.
Također, danas će MDD Merhamet dostaviti pakete sa prehrambenim artiklima porodicama nastradalim u klizištu u Barama. Općinski štab Civilne zaštite je donio odluku o evakuaciji još šest porodica iz naselja Bare koje je pogodođeno klizištem.
bhreporter/Dnevni avaz

