U četvrtak, 13. marta 2025. godine, u Bratuncu je održan iftar kojem je prisustvovao muftija tuzlanski Vahid-ef. Fazlović i premijer Tuzlanskog kantona Irfan Halilagić sa saradnicima.

Prije iftara, gosti iz Muftijstva tuzlanskog i Vlade Tuzlanskog kantona obišli su Memorijalni centar Veljaci i zgradu Medžlisa Islamske zajednice Bratunac, koja je još u izgradnji.

Ova lijepa ramazanska noć u Podrinju zaokružena je teravih-namazom koju su muftija i premijer klanjali sa džematlijama Čaršijske džamije u Srebrenici. Poseban prizor stvorila su djeca i mladi koji su zajedno sa svojim majkama i očevima ispunili redove džamije, simbolizirajući puninu ramazanskog života u Srebrenici.

Tokom ovih susreta sa džematlijama i imamima, muftija Fazlović je poželio da i oni, kao i do sada, ostanu uporni u planiranim aktivnostima, te da ramazanske namaz obavljaju u miru i jedinstvu u svojim porodicama i džematima.

