Milorad Dodik potpisao ukaze o zakonima kojim se zabranjuje rad državnih institucija u RS

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik potpisao je ukaze kojima se proglašava zakon o zabrani rada Suda i Tužilaštva Bosne i Hercegovine, SIPA-e i VSTV-a BiH. 

Neustavne zakone usvojila je Narodna skupština RS na posebnoj sjednici 27. februara ove godine, nakon što je Dodika pred Sudom BiH osudio na godinu dana zatvora i šest godina zabrane obavljanja funkcije predsjednika RS.

Dodik je ukaze potpisao nakon što je Klub Bošnjaka u Vijeću naroda RS odlučio da ne traži ocjenu ustavnosti ovih zakona.

Dodik je rekao da će ovi zakoni stupiti na snagu u petak, 7. marta.