Požar na Uborku ne jenjava, počela evakuacija mještana

Požar na deponiji Uborak se ponovo danas aktivirao, a vatra prijeti okolnim naseljima zbog čega je naređena evakuacija mještana.

Dim se ponovo nadvio nad gradom, a vatrogasci se već treći dan neumorno i hrabro bore sa ovom katastrofom.

Kanader nadlijeće mjesto požara, a situacija je kritična.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić ranije danas izjavio je kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume.

– Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar – rekao je Kordić.