Požar na deponiji Uborak se ponovo danas aktivirao, a vatra prijeti okolnim naseljima zbog čega je naređena evakuacija mještana.
Dim se ponovo nadvio nad gradom, a vatrogasci se već treći dan neumorno i hrabro bore sa ovom katastrofom.
Kanader nadlijeće mjesto požara, a situacija je kritična.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić ranije danas izjavio je kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume.
– Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar – rekao je Kordić.

